کشتی ایران خوزستان


تحللیل کشتی ایران-خوزستان-مسجدسلیمان

 

اخباری از تمرینات تیم ملی کشتی آزاد/مصدومیت معصومی جدی نیست

تمرین کشتی‌گیر ژاپنی با آزادکاران

اخبار بازدید:۳۰۱ ۱۴:۵۳ ۱۳۹۰/۵/۲۶ ادامه

اردوی تیم ملی کشتی آزاد برای شرکت در رقابت‌های جهانی ترکیه و گزینشی المپیک از روز 19 مردادماه در محل خانه کشتی تهران آغاز شده است.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، فردین معصومی کشتی‌گیر آزادکار وزن 120 کیلوگرم چند روز قبل در حین یکی از تمرینات کشتی از ناحیه پا دچار مصدومیت شد، اما بنا به اعلام کادر فنی تیم ملی مصدومیت وی حاد و جدی نیست.
همچنین تاکافومی کوجیما کشتی‌گیر وزن 66 کیلوگرم تیم ژاپن نیز همراه با سایر اردونشینان از ابتدای اردو به تمرین می‌پردازد و با برخی کشتی‌گیران آزادکار کشورمان نظیر مهدی تقوی سرشاخ می‌شود.
اردوی تیم ملی کشتی آزاد برای شرکت در رقابت‌های جهانی و گزینشی المپیک لندن تا روز 2 شهریورماه ادامه دارد.

 

 
 
 
+ نوشته شده در  جمعه بیست و هشتم مرداد 1390ساعت 5:8 بعد از ظهر  توسط   |  نظر بدهید

 
    نخستین نشست ستاد ویژه المپیک/
نخستین نشست ستاد ویژه المپیک/

دکتر عباسی: ورزش کشور با بسیج امکانات خود بصورت ویژه فدراسیونهای درگیر المپیک را حمایت می کند

اخبار بازدید:۱۳ ۱۴:۴۵ ۱۳۹۰/۵/۲۸ ادامه

در نخستین نشست ستاد ویژه مشترک وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک برای حمایت و آماده سازی کاروان ایران جهت حضور موفق در المپیک ۲۰۱۲، بر تشکیل کمیته های زیرمجموعه و حمایت همه جانبه از فدراسیون های درگیر این بازیها تاکید شد.


به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی و به نقل از پایگاه خبری ورزش و جوانان،در این نشست دکتر عباسی با اشاره به اینکه انعکاس دستاوردها و موفقیتها در عرصه های بین المللی به ویژه رویدادهای بزرگ ورزشی همچون المپیک، در بالا بردن میزان سلامت روحی و روانی جامعه بسیار موثر بوده و از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است گفت: پس از دوران دفاع مقدس که جوانان و سربازان فداکار این سرزمین با ایثار، از خودگذشتگی و شجاعت در راه صیانت و حفاظت از اعتقادات و خاک پاک میهن، موجبات اعتلاء و سربلندی ایران اسلامی را رقم زدند، امروز همانگونه که در فرمایشات رهبری معظم و رییس جمهور خدمتگزار نیز نمود داشته است، ورزشکاران کشور هستند که با حضور در رقابتهای معتبری چون المپیک، طلایه دار فخر و سربلندی ما درعرصه های جهانی خواهند بود. قهرمانانی که با اتکال به خداوند متعال و تاسی به اعتقادات، اخلاقیات ومنشهای خاص پهلوانان ایران عزیز،ضمن درخشش و موفقیت در این رویداد بزرگ، دل میلیونها هموطن را شاد خواهند کرد.


وزیر ورزش و جوانان افزود:از آنجا که عرصه بزرگ المپیک ظرفیت و فرصتی بی نظیر برای بهره برداری بهینه در همه ابعاد به شمار می رود، باید با نگاه ویژه به آن نگریست و تمام امکانات موجود را در راه حضور آبرومند و موفق کاروان ورزشی جمهوری اسلامی ایران در آن بسیج کرد.


وی با تاکید بر اینکه در وزرات ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک ظرفیتی عظیم برای پیشبرد برنامه های اساسی و کلان ورزش وجو دارد،اظهارداشت: دربرهه زمانی کنونی این یک نیاز ضروری است که با تشکیل ستاد ویژه مشترک وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک، نشستهای تخصصی رابا مسئولین و متولیان رشته های ورزشی المپیکی که یا درگیر رقابتهای انتخابی و کسب سهمیه بوده و یا باقطعی شدن حضورشان در این بازیها، در حال آماده سازی خود جهت حضور موفق و افتخار آمیز در المپیک ۲۰۱۲ هستند، برگزار کرده و با بهره گیری از ظرفیت های ورزش کشور، تا حد ممکن امکانات لازم را برای آنها فراهم سازیم.


دکتر عباسی گفت:اینکه مصمم هستیم با اراده ی جدی درجهت اعتلاء و سربلندی ورزش کشور گام برداریم کاری بسیار ارزشمند است و در این راه باید توجه داشته باشیم که شاید مسایل مالی در اولویت نخست قرار داشته باشد،اما قطعاْ همه دغدغه ها، نیازها و نگرانی ها با پول برطرف نخواهد شد.
در این نشست محمد علی آبادی رییس کمیته ملی المپیک ضمن ابراز خوشنودی ازتشکیل ستاد ویژه المپیک ۲۰۱۲ توسط وزیر ورزش و جوانان و ایجاد « ید واحد » در جهت کسب موفقیت در بازیهای المپیک گفت: کمیته ملی المپیک آمادگی هرگونه همکاری و تعامل را در راه دستیابی به اهداف و تحقق برنامه های ستاد ویژه المپیک ۲۰۱۲ دارد تا انشاالله شاهد توفیق ورزشکاران کشورمان در این عرصه بزرگ باشیم.


وی همچنین با تاکید بر تلاش بر ایجاد تعادل و توازن بین سطح انتظارات عمومی و میزان توانایی کاروان ورزشی کشورمان گفت: از آنجا که حضور در المپیک بخودی خود یک افتخار بزرگ محسوب می شوداگر بتوانیم تعداد ورزشکاران اعزامی خود را به المپیک ۲۰۱۲در مقایسه با المپیک ۲۰۰۸ افزایش دهیم، به موفقیتی درخور دسته یافته ایم.


در این نشست معاونت امور ورزش وزارت ورزش و جوانان گزارشی از عملکرد فدراسیون های درگیر با المپیک ۲۰۱۲ تا این زمان، برنامه رویدادهای انتخابی و کسب سهمیه پیش رو و همچنین نیازهای سخت افزاری و نرم افزاری در راه حضور در المپیک ۲۰۱۲ لندن ارایه کرد.


در نخستین نشست ستاد ویژه مشترک المپیک ۲۰۱۲ روسای فدراسیونهای حاضر در جلسه برخی مشکلات پیش رو و راه کارهایی را در راه آماده سازی کاروان ورزش ایران برای شرکت و حضور موفق در المپیک ۲۰۱۲ارائه کردند.


دراین نشست مقرر شد علاوه بر ایجاد کمیته های ویژه و تخصصی، کمیته فرهنگی و رسانه ای، کمیته مالی و کمیته عمومی(با حضور نمایندگان سایر دستگاه ها و نهادهای درگیر از جمله وزارت امور خارجه، نیروی انتظامی و...)تشکیل شوند.


در نخستین نشست تاد ویژه المپیک ۲۰۱۲ علاوه بر دکتر عباسی وزیر ورزش وجوانان و محمد علی آبادی رییس کمیته ملی المپیک، عصمت الله ساکی زاده مدیرکل حوزه وزارتی ورزش وجوانان، حمید سجادی معاون امور ورزش وزارت، علی رغبتی مدیر کل دفتر نظارت و برنامه ریزی وزارت، یزدانی خرم رییس فدراسیون کشتی، محشون رئیس فدراسیون بسکتبال، دنیامالی رییس فدراسیون قایقرانی، داورزنی رییس فدراسیون والیبال، امینی رییس فدراسیون جودو، زنگی آبادی رییس فدراسیون دوچرخه سواری، پولادگر رییس فدراسیون تکواندو، کوزه گری رییس فدراسیون هندبال، آشتیانی رییس فدراسیون دو و میدانی، رضازاده رییس فدراسیون وزنه برداری و صفایی رییس فدراسیون تیرو کمان حضور داشتند.

 

 

 

+ نوشته شده در  جمعه بیست و هشتم مرداد 1390ساعت 4:56 بعد از ظهر  توسط   |  نظر بدهید

 
سرمربی تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان: امیدوارم موفقیت مسابقات آسیایی را در مجارستان تکرار کنیم دارنده مدال طلای جهان گفت: هر چند در رقابت های جهانی کار آسانی نخواهیم داشت؛ اما امیدوارم موفقیت مسابقات آسیایی را در مجارستان تکرار کنیم.

محمد طلایی در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: آزادکاران نوجوان پس از قهرمانی در رقابت های آسیایی تایلند از روز 19 مرداد ماه تمرینات خود را برای مسابقات جهانی مجارستان در خوابگاه شماره 2 مجموعه ورزشی آزادی آغاز کرده است.

وی ادامه داد: کشتی گیران نوجوان تا زمان اعزام که روز 30 مرداد ماه است تمرینات سبک خود را زیر نظر کادر فنی دنبال می کنند و آخرین مرحله تمرین جدی و سنگین آن ها چهارشنبه 26 مرداد در سالن تمرین مجموعه 12 هزار نفری آ‍زادی برگزار شد.

دارنده دو مدال نقره و برنز جهان در مورد اصلی ترین رقبای ایران در رقابت های جهان گفت: در رقابت های جهانی کشورهای روسیه، آذربایجان، ترکیه، اکراین و گرجستان از اصلی ترین رقبای ما محسوب می شوند هر چند سایر تیم های شرکت کننده نیز ممکن است دارای تک ستاره های خوبی در برخی اوزان باشند.

طلایی در مورد نفرات اعزامی به این رقابت ها تصریح کرد: با توجه به بررسی همه شرایط امر تصمیم گرفتیم تا ترکیب تیم در آسیا را حفظ کنیم و فقط در وزن 100 کیلوگرم مرادی را به جای جمشیدی اعزام خواهیم کرد.

مربی تیم ملی کشتی آزاد  نوجوانان خاطرنشان کرد: اگر کشتی گیران نوجوان در حد و اندازه های خود ظاهر شوند و با قدرت و جنگندگی مبارزه کنند به طور حتم همانند رقابت های آسیایی به موفقیت خواهیم رسید./غ+ نوشته شده در  جمعه بیست و هشتم مرداد 1390ساعت 4:52 بعد از ظهر  توسط   |  نظر بدهید

 
فرشاد علیزاده:
به این باور رسیده‌ام که می‌توانم قهرمان جهان شوم

سرویس: ورزشی - کشتی
1390/05/28

08-19-2011
09:30:06
9005-18215: کد خبر

خبرگزاری دانشجویان ایران - تهران
سرویس: ورزشی - کشتی

دارنده مدال‌های برنز جهان و بازی‌های آسیایی گفت: به این باور رسیده‌ام که می‌توانم در مسابقه جهانی استانبول قهرمان شوم.

 

 

فرشاد علیزاده در گفت و گو با خبرنگار کشتی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: هم مربیان از وضعیتم راضی‌اند و هم خودم. پس از بازی‌های آسیایی خیلی خوب تمرین کردم. در جایزه بزرگ گرجستان با این که وضعیتم زیاد خوب نبود قهرمان شدم و قهرمان المپیک از کشور میزبان را پنج بر صفر بردم. با این وضعیتی که دارم در استانبول برای مدال طلا می‌جنگم و دیگر هر چه رقم بخورد خواست خدا خواهد بود.

 

وی سطح وزن 74 کیلوگرم دنیا را بالا دانست و گفت: در این وزن هیچ کشتی‌گیری در حاشیه امنیت نیست. یکی شاید امسال قهرمان شود، اما سال بعد ممکن است بیستم شود. کشتی‌گیران بلاروس، مجارستان، فرانسه و یکی دو حریف جوان هم از روسیه و اوکراین نفرات خوبی هستند. اما فکر می‌کنم اصلی‌ترین رقیبم «سلجوق جبی» قهرمان جهان از کشور ترکیه باشد که شرایط میزبانی نیز امسال به او کمک خواهد کرد.

 

علیزاده در پایان گفت: سال قبل بدشانس بودم و به خاطر آسیب دیدگی مسابقات جهانی را از دست دادم و با وجود شرایط نه چندان خوبی که داشتم در بازی‌های آسیایی مدال برنز گرفتم، اما امسال 100 درصد به فکر قهرمانی جهان خواهم بود. هر چند رقابت‌های سختی را در پیش داریم.

 

انتهای پیام

+ نوشته شده در  جمعه بیست و هشتم مرداد 1390ساعت 4:46 بعد از ظهر  توسط   |  نظر بدهید

 
گزارش ایسنا از وقایع اخیر تیم ملی کشتی فرنگی
حمید سوریان غایب بزرگ مسابقات جهانی؟!

سرویس: ورزشی - کشتی
1390/05/28

08-19-2011
11:32:58
9005-18362: کد خبر

سوریان در تمرین سه‌شنبه گذشته تیم ملی کشتی فرنگیخبرگزاری دانشجویان ایران - تهران
سرویس: ورزشی - کشتی

 

 

احتمال شرکت نکردن حمید سوریان در مسابقات جهانی کشتی فرنگی قوت گرفته است.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، احتمال می‌رود حمید سوریان دارنده پنج مدال طلای کشتی فرنگی جهان در استانبول به روی تشک نرود تا غایب بزرگ مسابقات جهانی لقب گیرد.

** روز سه‌شنبه در خانه کشتی چه گذشت؟

جرقه این موضوع از تمرین عصر روز سه‌شنبه تیم ملی کشتی فرنگی زده شد. در حالی که خبرنگار ایسنا تمرینات تیم ملی کشتی فرنگی را از نزدیک تماشا می‌کرد، حمید سوریان و محسن حاجی پور با هم تمرین سفت و سختی داشتند که در یک صحنه با هم درگیر شدند.

اما در آن روز خبرنگار ایسنا، مصلحت را در این دید تا این اتفاق را رسانه‌ای نکند تا تیم ملی کشتی فرنگی به حاشیه نرود ولی برخی از اطرافیان این خبر را به بیرون از اردو انتقال دادند.

** ترک خانه کشتی توسط سوریان

اما این داستان به یک درگیری ساده و آشتی کنان پس از آن منجر نشد. پس از این اتفاقات، محمد بنا از هر دو کشتی‌گیر می‌خواهد که اردوی تیم ملی را ترک کنند اما با پادرمیانی مربیان، نظر بنا تغییر می‌کند.

پس از این که مربیان به این دو کشتی‌گیر اعلام می‌کنند در خانه کشتی بمانند، حمید سوریان این مساله را نمی‌پذیرد و اردوی تیم ملی را ترک می‌کند. سوریان در سه روز باقی‌مانده از این مرحله اردو به تمرینات بازنگشت تا جدایی وی از تیم ملی رنگ و بوی جدی به خود بگیرد.

** چرا سوریان از کوره در رفت

پس از اتفاقی که روز سه شنبه افتاد، محمد بنا گفت که "شما نمی دانید این کشتی‌گیران چه فشاری را تحمل می‌کنند."

برخی از نزدیکان تیم ملی معتقد هستند در فاصله سه هفته ای تا مسابقات جهانی، حمید سوریان از آن آمادگی ایده ال سال‌های قبل برخوردار نبوده که این موضوع استرس و فشار زیادی به سوریان وارد کرده و او را برای کشتی‌گرفتن دچار تردید کرده است. بر اثر این فشارهای روحی و درگیری به وجود آمده، سوریان تصمیم به ترک اردو گرفت.

** سوریان غایب بزرگ مسابقات جهانی؟

با این جریانات و ترک اردو از سوی قهرمان پنج دوره جهان، احتمال می‌رود حمید سوریان در مسابقات جهانی کشتی نگیرد. شنیده می‌شود حتی شاید وی به مرحله بعدی تمرینات تیم ملی هم دعوت نشود، مگر این که در این دو، سه روزه تعطیلی اردو، افرادی پیشقدم شوند و این مشکل را حل کنند.

** رییس فدراسیون کشتی پیش‌قدم شود

قبل از بازی‌های آسیایی «گوانگجو» محمدرضا یزدانی خرم با مدیریتی که داشت رضا یزدانی را به تیم ملی کشتی آزاد برگرداند که این کار یک مدال طلا را برای کاروان ایران به همراه داشت و حالا هم انتظار می‌رود که وی پا پیش بگذارد و با درایت این مشکل را حل کند.

 البته همه اینها منوط به این است که خود سوریان تمایل به کشتی گرفتن در مسابقات جهانی داشته باشد. نیمه کاره رها کردن اردو در اوج فشار تمرینات، بدون شک روی وضعیت جسمانی سوریان ‌تاثیر می‌گذارد و اتفاقات روز سه‌شنبه نیز روحیه او را بر هم ریخته است.

با این که سوریان کشتی‌گیر با تجربه‌ای است و شاید بتواند این بحران را پشت سر بگذارد، ولی همه چیز به خواست این کشتی‌گیر و البته تصمیم محمد بنا و اقدام احتمالی یزدانی خرم بستگی دارد.

** تیمی که محمد بنا با خون دل خوردن ساخت 

محمد بنا که با خون دل خوردن قصد داشت بهترین تیم تاریخ کشتی فرنگی ایران را بسازد، پس از اتهام دوپینگ دو ستاره تیمش و حالا ترک اردو از سوی سوریان، روزهای بسیار سختی را پشت سر می‌گذارد.

بنا باید در این شرایط تیمش را جمع کند و 20 روز دیگر به مسابقات جهانی برود، هر چند که هنوز هم کشتی‌گیران بسیار خوبی در تیمش دارد و باز هم می‌تواند به آینده امیدوار باشد. به درستی باید گفت تیم ملی کشتی فرنگی دیگر یک یا دو ستاره ندارد و هر کدام از ملی‌پوشان می‌توانند نتایج بزرگی را رقم بزنند.

انتهای پیام

+ نوشته شده در  جمعه بیست و هشتم مرداد 1390ساعت 4:45 بعد از ظهر  توسط   |  نظر بدهید

 
دلخوری دکتر امیرساسان از کشتی‌گیر دوپینگی:
مکملی که به او دادم، باباجانزاده و صادق زاده هم خورده‌اند
از فدراسیون خواسته‌ام که مکمل‌ها را آزمایش کنند

سرویس: ورزشی - کشتی
1390/05/28

08-19-2011
09:32:13
9005-18242: کد خبر

عکس تزیینی استخبرگزاری دانشجویان ایران - تهران
سرویس: ورزشی - کشتی

پزشک تغذیه تیم‌های ملی کشتی ایران از برخی اظهارات کشتی‌گیر متهم به دوپینگ تیم ملی جوانان و مربی‌اش اظهار ناراحتی کرد.

 

 

دکتر رامین امیر ساسان که عملکرد بسیار خوبی در مدت حضورش در تیم‌های ملی کشتی داشته است، در گفت و گو با خبرنگار کشتی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: در این پنج سال که با تیم‌های ملی کشتی کار می‌کنم، افتخارم این است که به عنوان یک فرد دانشگاهی هیچ مشکلی در کارم نبوده است و تمام مکمل‌هایی که به کشتی‌گیران داده‌ام همگی سالم و مطمئن بوده‌اند.

 

وی ادامه داد: مکملی که کشتی‌گیر متهم به دوپینگ تیم ملی فرنگی جوانان خورده است، بشیر باباجان زاده برای مسابقات آسیایی ازبکستان و همچنین صادق زاده در مسابقات جوانان جهان مصرف کردند، اگر مکمل‌ها مشکلی داشته‌اند، چرا برای این دو ورزشکار مشکل ساز نشده‌

اند.

 

امیر ساسان ادامه داد: من در مقابل کارم مسئولم و آنقدر که روی کشتی‌گیران حساسم، روی خانواده‌ام حساسیت ندارم، اما احتمالا کسی را ساکت‌تر از من پیدا نکرده‌اند تا مشکلاتشان را گردن او بیاندازند. از این کم لطفی‌ها خیلی ناراحتم و این نهایت بی‌معرفتی است.

 

پزشک تغذیه تیم‌های ملی کشتی در پایان گفت: از این که مشکل دوپینگشان را تلویحا به سمت من سوق می‌دهند، گلایه دارم. به دکتر طاهری اصرار می‌کنم که این مکمل‌ها را برای آزمایش بفرستند و از رییس فدراسیون هم خواستم هزینه‌اش را بدهد. من وقتی این کشتی‌گیر مدال گرفت بسیار خوشحال شدم و او را خیلی دوست دارم، اما بی‌انصافی است که مشکل پیش آمده را به کار من مربوط کنند.

 

انتهای پیام

+ نوشته شده در  جمعه بیست و هشتم مرداد 1390ساعت 4:40 بعد از ظهر  توسط   |  نظر بدهید

 
برای حضور در رقابت‌های قهرمان جهان و گزینشی المپیک
ترکیب تیم ملی کشتی فرنگی اعلام شد

خبرگزاری فارس: ترکیب تیم ملی کشتی فرنگی در حالی برای حضور در رقابت‌های قهرمان جهان و گزینشی المپیک اعلام شد که در این فهرست نامی از حمید سوریان دیده نمیشود.


به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، آخرین تمرین از اردوی یک مرحله به آخر مانده فرنگی‌کاران که از 14 مردادماه در خانه کشتی تهران آغاز شده بود، عصر روز گذشته (پنجشنبه) به پایان ‌رسید. فرنگی‌کاران بعد از تمرین عصر دیروز خانه کشتی را ترک کردند و پس از یک هفته استراحت برای برگزاری مرحله آخر تمرینات برای حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان به خانه کشتی بازخواهند گشت.
مرحله جدید اردوی فرنگی‌کاران به منظور حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان و گزینشی المپیک لندن پنجشنبه هفته آینده، سوم شهریورماه آغاز می‌شود.
کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی اسامی تیم ملی را برای حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان به شرح زیر اعلام کرد:
55 کیلو: محسن حاجی‌پور
60 کیلو: امید نورزی
66 کیلو: سعید عبدولی
74 کیلو: فرشاد علیزاده
84 کیلو: حبیب‌الله اخلاقی
96 کیلو: قاسم رضایی
120 کیلو: بشیر باباجان‌زاده
نکته جالب توجه در فهرست اعلام شده این است که نامی از حمید سوریان دارنده 5 نشان طلای جهان در 55 کیلوگرم دیده نمی‌شود و محسن‌ حاجی‌پور جوان جایگزین وی در وزن نخست فرنگی شده است.
مسابقات کشتی قهرمانی جهان و گزینشی المپیک لندن روزهای 20 تا 27 شهریورماه در استانبول ترکیه برگزار می‌شود.

+ نوشته شده در  جمعه بیست و هشتم مرداد 1390ساعت 4:31 بعد از ظهر  توسط   |  نظر بدهید

برای حضور در رقابت‌های قهرمان جهان و گزینشی المپیک
ترکیب تیم ملی کشتی فرنگی اعلام شد

خبرگزاری فارس: ترکیب تیم ملی کشتی فرنگی در حالی برای حضور در رقابت‌های قهرمان جهان و گزینشی المپیک اعلام شد که در این فهرست نامی از حمید سوریان دیده نمیشود.


به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، آخرین تمرین از اردوی یک مرحله به آخر مانده فرنگی‌کاران که از 14 مردادماه در خانه کشتی تهران آغاز شده بود، عصر روز گذشته (پنجشنبه) به پایان ‌رسید. فرنگی‌کاران بعد از تمرین عصر دیروز خانه کشتی را ترک کردند و پس از یک هفته استراحت برای برگزاری مرحله آخر تمرینات برای حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان به خانه کشتی بازخواهند گشت.
مرحله جدید اردوی فرنگی‌کاران به منظور حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان و گزینشی المپیک لندن پنجشنبه هفته آینده، سوم شهریورماه آغاز می‌شود.
کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی اسامی تیم ملی را برای حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان به شرح زیر اعلام کرد:
55 کیلو: محسن حاجی‌پور
60 کیلو: امید نورزی
66 کیلو: سعید عبدولی
74 کیلو: فرشاد علیزاده
84 کیلو: حبیب‌الله اخلاقی
96 کیلو: قاسم رضایی
120 کیلو: بشیر باباجان‌زاده
نکته جالب توجه در فهرست اعلام شده این است که نامی از حمید سوریان دارنده 5 نشان طلای جهان در 55 کیلوگرم دیده نمی‌شود و محسن‌ حاجی‌پور جوان جایگزین وی در وزن نخست فرنگی شده است.
مسابقات کشتی قهرمانی جهان و گزینشی المپیک لندن روزهای 20 تا 27 شهریورماه در استانبول ترکیه برگزار می‌شود.

+ نوشته شده در  جمعه بیست و هشتم مرداد 1390ساعت 4:28 بعد از ظهر  توسط   |  نظر بدهید

پس از حضور مجدد در اردوی تیم ملی صورت گرفت؛ آذرشکیب در آستانه دعوت دوباره به اردو احتمال دعوت دوباره محمدرضا آذرشکیب به اردوی تیم ملی کشتی آزاد قوت گرفت.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، پس از آنکه عصر دوشنبه آذرشکیب به صورت سرزده در خانه کشتی حضور یافت و پس از صحبت با صنعتکاران همراه با آزادکاران یک جلسه تمرین برگزار کرد احتمال دعوت دوباره اش به اردو قوت گرفت.

گفتنی است، آذرشکیب مشکلات شخصی را علت ترک یک باره اردو عنوان کرده و پس از صحبت با محمدی و کاوه بسیار امیدوار است که با چراغ سبز دوباره یزدانی خرم به جمع اردونشینان اضافه شود./ط+ نوشته شده در  جمعه بیست و هشتم مرداد 1390ساعت 12:37 بعد از ظهر  توسط   |  نظر بدهید

 
آرزویم حضور در رقابت های جهانی است؛ کیانوش ولی زاده: اگر انتخاب شوم باجان و دل کشتی می گیرم فرنگیر کار سبک وزن تیم نوجوانان گفت: در صورتی که ملی پوش ایران در رقابت های جهانی نوجوانان باشم تمام تلاشم را انجام می دهم تا با دست پر مجارستان را ترک کنم.

کیانوش ولی زاده، فرنگی کار وزن 42 کیلوگرم که به تازگی به جمع اردونشینان اضافه شده ضمن بیان مطلب فوق به خبرنگار باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: پس از مصدومیت محمد پیامنی و با تشخیص رشید محمدزاده به اردوی آماده سازی آمادم تا در صورتی که مصدومیت پیامنی بهبود پیدا نکرد به عنوان ملی پوش وزن 42 کیلوگرم عازم مجارستان شوم.

وی افزود: به هیچ وجه دوست ندارم مصدومیت دوستم ادامه پیدا کند و من راهی جهان شوم زیرا پیامنی زحمات زیادی کشیده و حق او حضور در مجارستان است اما اگر به هر دلیلی وی نتواند تیم را همراهی کند به طور کامل آماده ام تا با قدرت ظاهر شوم و برای کشورم افتخار آفرین باشم.

ولی زاده خاطرنشان کرد: با این تیم و مهره هایی که حضور دارند تصور می کنم تصاحب یکی از سکوهای اول یا دوم جهانی به هیچ وجه دور از دسترس نیست./ط

+ نوشته شده در  جمعه بیست و هشتم مرداد 1390ساعت 12:30 بعد از ظهر  توسط   |  نظر بدهید

فرشاد مرادی بعداز دوهفته استراحت به دلیل آسیب دیده گی از ناحیه

 

دست به تمرینات بازگشت

آرمین قاسمی در تمرینات از ناحیه آرنج دست چپ احساس ناراحتی

میکند ایشان سال گذشته فینال جوانان کشور را به همین دلیل از 

دست داده بود

محمد جعفری با خداحافظی با وزن ۴۲ کیلو گرم به وزن ۵۳ کیلوگرم

صعود نمود

میثم حیدری با اضهار آمادگی کامل جهت شرکت در مسابقات قهرمانی

استان هدف امسال خود را کسب مقام در مسابقات کشوری عنوان

کرد

مسعود نوروزپور به وزن ۱۰۰کیلوگرم نوجوانان صعود کرد

آرش ذلفین به تمرینات قهرمانی بازگشت

آقای رضا عیدیوندی بدلیل بی انضباتی و غیبت از کشتی اخراج شد

اقای آرمان مهمدی بعد از پشت سر گذاشتن خدمت مقدس سربازی

به تمرینات بازگشت 

+ نوشته شده در  جمعه بیست و هشتم مرداد 1390ساعت 1:24 قبل از ظهر  توسط   |  نظر بدهید

   + آرمین قاسمی - ٩:٠۳ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٢٩